Drodzy rodzice!

15.06.2021 (wtorek),  jak co roku, nasz przedszkole weźmie udział w Obchodach Dni Bezpiecznych Przedszkoli w ramach  Ogólnopolskiego Programu Bezpieczne Przedszkole. Hasło na 2021 rok to „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola będą uczestniczyć w TURNIEJU SPORTOWYM na terenie ogrodu przedszkolnego.

Otwarcie TURNIEJU SPORTOWEGO rozpocznie się Tańcem Połamańcem. Dzieci „zafikają” taniec naśladując ruchem słowa skocznej piosenki. Zapoznamy dzieci z hasłem sportowym: „Hip hip hura, zabawa na sto dwa”. Okrzyk ten zagrzewał będzie wszystkie drużyny do radosnego współzawodnictwa.

 

W TURNIEJU SPORTOWYM przedszkolaki będą uczestniczyć w różnych atrakcyjnych                  i ciekawych dyscyplinach sportowych.   

slalom na deskorolce

slalom w workach

• wyścigi na szczudłach

• skoki przez płotki

• rzuty gumową piłką do kosza

• przejście przez „geometryczny tunel”

Dzieci otrzymają karnet sportowca.

Po każdej zakończonej dyscyplinie sportowej uczestnik zgłosi się po pieczątkę

.    

Przedszkolaki będą mogły również „wcielić się” w rolę „człowieka-pająka”. Będą one przechodziły przez pajęczą pułapkę, tak żeby nie dotknąć lin umocowanych na pniach                i gałęziach.   

W nagrodę za udział w TURNIEJU SPORTOWYM każdy uczestnik będzie mógł ochłodzić się tańcząc w rytm muzyki do piosenki „Z góry do góry” przy wodnej mgiełce „Roztańczony kwiatek”. 

 

Na zasłużony relaks dzieci zostaną zaproszone do odpoczynku na miękkie koce                           i poduchy. Przedszkolaki zobaczą na ekranie bajkę „Bolek i Lolek sportowcy” na świeżym powietrzu w cieniu pod drzewem.  

 

Mamy nadzieję, że udział w Dniach Bezpiecznych Przedszkoli przysporzy dzieciom wiele radości a także uświadomi im, że RUCH TO ZDROWIE bo:

„Każdy przedszkolak o tym wie, chcesz być zdrowy, ruszaj się,

Sport to bardzo ważna sprawa są reguły, jest zabawa.

 


KONKURS

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Nagrody

W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
    * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
    * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
    * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.
W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
    * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
    * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
    * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

 

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Termin

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Komisja konkursowa

Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

Partnerzy konkursu: https://www.aviva.pl/, https://terdeals.com/pl

Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

 

Informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 


PRZERWA WAKACYJANA

Drodzy Rodzice,

informujemy, że przerwa wakacyjna w tym roku szkolnym przypada w okresie  od 26 lipca do 06 sierpnia 2021 i od 30 sierpnia do 31  sierpnia 2021r.

W tym terminie przedszkole będzie nieczynne.

 


Uwaga!  Potwierdzanie woli!!!

 

Z uwagi na zagrożenia związane z rozpowszechnianiem się wirusa COVID-19 oraz w związku z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w systemie NABO została wprowadzona funkcja potwierdzanie woli przyjęcia za pośrednictwem systemu czyli elektronicznie.
W załączeniu instrukcja jak wygląda to ze strony rodzica.

 

Od dnia 15.04.2021 r. godz.: 13:00 do dnia 18.04.2021 r. z uwagi na ww. rozporządzenie potwierdzanie tylko elektronicznie!!!

Od dnia 19.04.2021 r. do dnia 20.04.2021 r. do godz.: 15:00 elektronicznie i papierowo (bezpośrednio w placówce) chyba, że zostaną nadal przedłużone obostrzenia dot. ograniczenia pracy placówek oświatowych.

 


Instrukcja potiwierdzenia woli (plik *.docx) tutaj


Szanowni Państwo,

informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 651)

do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania przedszkola.

Z poważaniem,

Dyrektor przedszkola

Iwona Oknińska-Skwarek

 


Uwaga Rodzice!

 

Informujemy, że od 29 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r.

ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkola.

Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wymienionych w   Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz. U. z 2021 r. poz. 561), opublikowanym 27.03.2021r.,

Osoby uprawnione do opieki przedszkolnej proszone są o zgłoszenie tego w formie papierowej w siedzibie przedszkola na e-maila: dyrektor@p28.zabrze.pl od poniedziałku do piątku do godz.12:00

Wzór wniosku w załączeniu.

 


Film z urodzin Janoscha
Deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego

na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Przedszkola Nr 28 im. Janoscha w Zabrzu informuje, że w związku ze zbliżającą się rekrutacją na rok szkolny 2021/2022, rodzice dzieci uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do naszego przedszkola, chcący aby ich dziecko kontynuowało wychowanie przedszkolne w naszej placówce powinni złożyć pisemną deklarację do dyrektora placówki.

Wypełnioną i podpisaną deklarację należy złożyć w sekretariacie przedszkola w dniach

od 23  luty do 01 marzec 2021r.

Szczegóły dotyczące rekrutacji dla nowych dzieci tutaj