ZAJĄCZKI

"Nasza letnia łąka"

"Zajączki na tle kolorowych skrzydeł, świętując Dzień Optymizmu"

"Nasze Optymistyczne żółte latawce"

"Zajączki wykonały deszczowe chmury za pomocą folii bąbelkowej"

"Nasze Wielkanocne kurczaczki"

"Dzieci poznały nowe przysłowie i jego znaczenie : "W marcu jak w garncu".

"Nasze wiosenne drzewa"

"Przyjrzeliśmy się dokładnie, co kryje się za słowem "awangarda""

"W tygodniu o sztuce, każdy wykonał swoją niepowtarzalną figurkę z masy z mąki, płynu do naczyń i pianki do golenia :)"

"Dzieci za pomocą metody wydzieranki wykonały wiosenne ptaki, które prezentowały się na naszej gazetce"

,,Nasze wiosenne krajobrazy 😊 Malując na folii spożywczej dzieci stymulowały zmysł dotyku oraz wzroku."

"Zajączki piekły babeczkowe torciki z okazji urodzin Janoscha 😊 "

Kilka ujęć z Balu Karnawałowego

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MARZEC 2022 pobierz plik PDF

,,RAKIETY W KOSMOSIE"

,,PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA"

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA LUTY 2022 pobierz plik PDF

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA STYCZEŃ 2022 pobierz plik PDF

FABRYKA ELFOWYCH ZDJĘĆ

,,Zajączki jak co roku w grudniu upiekły pierniczki, a następnie pięknie je ozdobiły 😊 "

Zajączki wykonały z masy solnej bryły węgla, które później pomalowały farbą

Zajączki stworzyły pracę plastyczną przedstawiającą muchomora za pomocą origami

Zajączki z ziemniaków i wykałaczek stworzyły jeże

Zajączki wykonały jesienne drzewa za pomocą stemplowania folią bąbelkową.

,,Dzień Pluszowego Misia"

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA LISTOPAD 2021 pobierz plik PDF

,,Zajączki na WYCHODNYM :) "

,,Zajączki wykonały flagi Polski z okazji Święta Odzyskania Niepodległości"

,,Zajączki stworzyły grupowy zielnik"

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA LISTOPAD 2021 pobierz plik PDF

Zajączki poznawały dynie. Układały pole dyniowe z darów Froebla. Przyglądały się prawdziwej dyni dotykając ją, wąchając i oddzielając od niej pestki, które pod koniec kwietnia zasadzimy w doniczkach, by następnie sadzonki trafiły do naszego ogródka. Na zakończenie zajęć każdy pokolorował wybraną przez siebie dynie palcami rozwijając motorykę małą.

Na jesienne deszczowe dni przygotowaliśmy kolorowe parasole.

Zajączki wykonały łapacze snów ćwicząc przy tym motorykę małą i precyzję ruchów przewlekając włóczkę. Wyszły piękne i kolorowe.

Zajączki utrwalały znajomość kolorów i ich symboliczne znaczenie w odniesieniu do sygnalizatorów świetlnych i znaków drogowych.

Zajączki stworzyły swoje jesienne puzzle. Samodzielnie pokolorowały rysunek wybraną metodą a następnie ułożyły go w całość, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i cierpliwość..

Zajączki wykonały prace plastyczne przedstawiające jesienne owoce. Wykorzystały metodę wydzieranki dzięki czemu ćwiczyły motorykę małą ale również cierpliwość i dokładność.

Zajączki stworzyły pracę plastyczną "Kasztanami malowaną". Dzieci same dobrały jesienne kolory i użyły kasztanów, które samodzielnie nazbierały podczas wyprawy do parku.

Nasze szalone zdjęcia w foto-budce z okazji Dnia Przedszkolaka 😊

,,Dzieci mają wychodne” – 22.09.2021

Zajączki 22 września zaczęły realizację projektu ,,Dzieci mają wychodne”. Podczas wyprawy mieliśmy okazję obserwować kaczki oraz ptaki w ich naturalnym środowisku, a do przedszkola wróciliśmy z nazbieranymi kasztanami.

"Kiedy się nie zna drogi, to przede wszystkim

trzeba mieć drogowskaz"

JANOSCH, Ach, jak cudowna jest Panama