NIEDŹWIADKI

PIERWSZE OZNAKI WIOSNY

DINOZAURY

Przenieśliśmy się na jeden dzień do prehistorycznego świata, aby poznać życie dinozaurów. Oglądaliśmy albumy i figurki niezwykłych zwierząt.

Nasze pingwinki i cyfra 8

KOSMOS

Niedźwiadki poznawały ciekawostki związane z kosmosem, oglądaliśmy filmy i zdjęcia związane z wszechświatem, na koniec zajęć tworzyliśmy rakiety kosmiczne.

BAL KARNAWAŁOWY

CZAPKI ZIMOWE
Ćwiczymy małą motorykę poprzez lepienie i wyklejanie plasteliną.

WYKONUJEMY LAURKI DLA BABCI I DZIADKA

ZIMOWE BAŁWANKI

FABRYKA ELFOWYCH ZDJĘĆ

WYKONUJEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

TWORZYMY ŚWIĄTECZNE LAMPIONY

BARBÓRKA

3 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu górnika. Mieliśmy okazję posłuchać wielu ciekawych historii na temat pracy w kopalni. Wspólnie z naszym gościem zjedliśmy prawdziwy śląski obiad.

DZIEŃ DYNI

Niedźwiadki miały okazje wielozmysłowo poznać kilka darów jesieni, w tym dynię.

DZIECI MAJĄ WYCHODNE- 22.10.2021

Podczas naszego kolejnego wyjścia prowadziliśmy obserwacje badawcze w parku. Dzieci korzystając z lornetek oraz lup miały okazję przyglądać się środowisku przyrodniczemu z bliska.

RUCH KREATYWNY

Oto krótka relacja zdjęciowa zajęć z ruchu kreatywnego dla dzieci. Zajęcia łączą ruch i ekspresje. Nie skupiają się na estetyce ale bardziej na doświadczaniu własnego poruszającego się ciała. Dzieci podczas zajęć nie uczą się konkretnych kroków tylko odkrywają do czego zdolne jest ich własne ciało.

DZIECI MAJĄ WYCHODNE- 01.10.2021

Podczas naszego drugiego spaceru zbieraliśmy piękne, kolorowe liście, które później wykorzystaliśmy w pracy plastycznej.

JESIENNE JEŻE

Z nazbieranych podczas spaceru liści stworzyliśmy nasze kolorowe, jesienne jeże,każdy z nich był niepowtarzalny.

ZŁOCISTE DRZEWA

Zainspirowani aurą na zewnątrz stworzyliśmy jesienne drzewa, które wzbogaciliśmy farbami o żółte, czerwone i pomarańczowe barwy.

JESIENNE STWORKI

Z nazbieranych w parku kasztanów udało nam się stworzyć całą rodzinę jesiennych ludzików.

DZIECI MAJĄ WYCHODNE- 24.09.2021

Nasza pierwsza wyprawa do parku w ramach projektu „Dzieci mają wychodne”. Podczas naszego spaceru mieliśmy okazje podziwiać pierwsze oznaki jesieni w pobliskim parku, a do przedszkola wróciliśmy z masą jesiennych darów natury.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, była to znakomita okazja do wspólnej zabawy i wielu atrakcji.

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Niedźwiadki w tym dniu mogły pobudzać swoją wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

"Kiedy się nie zna drogi, to przede wszystkim

trzeba mieć drogowskaz"

JANOSCH, Ach, jak cudowna jest Panama