/h1>

Żabki podczas kociego tygodnia tematycznego wykonały piękny domek dla pupilów. Sprawił on nam mnóstwo radości podczas swobodnych zabaw 😊

A na koniec tygodnia o kotach wykonaliśmy prace plastyczne "Koty o zachodzie słońca"

Z darów Froebla układaliśmy koty i myszki.h.

Stworzyliśmy instrumenty z ozdobionych farbami talerzyków i kasztanów, żeby grać do piosenki "Wlazł kotek na płotek" w tygodniu zajęć tematycznych o kotach.

W tygodniu o tematyce bajek przygotowaliśmy bajkowe stworki potworki

Zrobiliśmy ciecz newtonowską. Substancję, która zachowuje się jak ciało stałe wtedy, gdy wywieramy na nią siłę i energię. Lubimy takie eksperymenty

Niedźwiadki przygotowały karnawałowe czapeczki

Niedźwiadki ozdobiły Panią Zimę za pomocą wydzieranki, kawałków bibuły oraz farby.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, życzymy wszystkiego co najlepsze

Drugi tydzień ferii owiany był tematyką teatru, dlatego Niedźwiadki przygotowały pacynki paluszkowe i stworzyły mini przedstawienie.

Niedźwiadki tematycznie do pogody za oknem namalowały cudne bałwanki

Oto efekty naszego eksperymentu z zakresu parowania wody i krystalizacji soli

Ćwicząc naszą sprawność manualną wykorzystując plastelinę stworzyliśmy układ słoneczny

By poznać tajemnice kosmosu wyruszyliśmy w podróż własnoręcznie stworzonymi rakietami.

Niedźwiadki w pierwszym tygodniu ferii zapoznają się z kosmosem. Przygotowały w tym temacie prace plastyczne przy pomocy balonu i chlapiących pędzli.

Wykonaliśmy kolejne niezwykłe zadanie z naszego kalendarza, tym razem były to kartki świąteczne. Przygotowaliśmy je za pomocą odbijania gąbeczek w kształcie choinki oraz domalowanych elementów za pomocą pędzelków i zwieńczenia pracy posypując świąteczne elementy brokatem. W środku kartki czekała niespodzianka w formie bombki ze zdjęciem Państwa pociech do powieszenia na Waszych choinkach.

Niedźwiadki upiekły i postroiły pierniczki, które zagoszczą na naszym stole podczas uroczystego przedświątecznego posiłku. Zabawy było mnóstwo co widać na załączonych zdjęciach.

Niedźwiadki będąc w świątecznym klimacie udekorowały mandarynki goździkami. Ćwiczyliśmy sprawność naszych paluszków, nie jest to takie łatwe zadanie :) W naszej sali unosił się cudowny zapach.

Jednym z zadań kalendarza adwentowego było wykonanie papierowego łańcucha na choinkę. Niedźwiadki wykonały zadanie bardzo kreatywnie, ponieważ stworzyły jeszcze dodatkowe ozdoby z papierowych pasków.

Chcąc ozdobić naszą choinkę wykonaliśmy ozdoby z masy porcelanowej. Ćwiczyliśmy sprawność manualną rąk oraz rozwijaliśmy wrażliwość estetyczną. Niebawem pokażemy jak się prezentują.

Niedźwiadki wykonały pracę plastyczną "Mikołaj", której podstawą było odbicie rączki zamoczonej w farbie. Lubimy ten świąteczny klimat.

Za pomocą odbitych stóp wykonaliśmy kartki świąteczne z wizerunkiem Renifera

Niedźwiadki narysowały listy dla Świętego Mikołaja

Z okazji dnia ziemniaka prócz wielu zabaw i jedzenia ziemniaków w mundurkach wykonaliśmy takie oto ziemniaczane ludki

Na zakończenie misiowego tygodnia wykonaliśmy prace plastyczne odbijając zamoczonego misia w farbie na kartkach papieru.

Wykonaliśmy też jaskinię dla niedźwiadków

Niedźwiadki wykonały niedźwiadki z papierowych talerzyków

Niedźwiadki w tygodniu tematycznym o misiu układały jego podobiznę z darów Froebla

Niedźwiadki wykonały pracę plastyczną, gdzie pierwszym etapem było zanurzenie słomki w misce z wodą i niebieskim barwnikiem. Dmuchając wytworzyliśmy bąbelki. Do wystającej ponad miskę piany przyłożyliśmy kartkę, żeby uzyskać bąbelkowe tło. Następnie odbiliśmy dłonie i przykleiliśmy słomkę, która wygląda jak kranik.

Niedźwiadki poznając zawody wcieliły się w piekarzy. Ulepiły własne wypieki z masy solnej

Niedźwiadki przygotowały pracę plastyczną pt.:"Moja ojczyzna". Do całej powierzchni mapy Polski przykleiliśmy piasek a w następnym etapie pomalowaliśmy go farbami. Z folii bąbelkowej stworzyliśmy morze Bałtyckie a ze zgniecionych kartek pasma górskie.

W naszej grupie odbyły się zajęcia, podczas których eksperymentowaliśmy z wodą i powietrzem. A na koniec przygotowaliśmy masę z płynu do naczyń i mąki ziemniaczanej.

Niedźwiadki w grupie mają nowego kompana... z dyni :), którego także narysowały.

W naszej grupie pojawił się kalendarz pogody. Niedźwiadki poszerzają wiadomości na temat zjawisk atmosferycznych i pogody oraz uczą się odczytywać prognozę pogody i dopasowywać odpowiedni znaczek.

Niedźwiadki wykonały pracę plastyczną w jesiennym klimacie pt.: "jeże"

Niedźwiadki rozwijały płynność ruchów poprzez malowanie palcami. Wykonały pracę plastyczną pt. " Jesienne drzewo".

Niedźwiadki z okazji Dnia mycia rąk przygotowały różane mydełka

Niedźwiadki za pomocą bibuły, która przy użyciu wody oddała swój kolor kartce, pięknie pokolorowały gruszki na zakończenie tygodnia o tematyce jesiennych owoców.

U niedźwiadków rozbudzamy zainteresowanie nową porą roku- jesienią. Rozpoznajemy i nazywamy jesienne owoce oraz bierzemy dary jesieni pod lupę

U Niedźwiadków na zajęciach dzieje się dużo ciekawych rzeczy. Skupiamy się na wychowaniu dla poszanowania roślin i zwierząt oraz wspomagamy rozwój intelektualny dzieci wraz z edukacją matematyczną. Ostatnio naśladowaliśmy odgłosy ptaków, poznawaliśmy cyfry i przeliczaliśmy od 1-10. Starsze dzieci ustalały równoliczność zbiorów i wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, gdzie za pomocą naszych odbitych rąk stworzyliśmy skrzydła ptaka.

Zadania i zabawy do kształcenia na odległość w dniach 15-19.06.2020 pobierz plik PDF

Zadania i zabawy do kształcenia na odległość w dniach 08-12.06.2020 pobierz plik PDF

Zadania i zabawy do kształcenia na odległość w dniach 01-05.06.2020 pobierz plik PDF

Zadania i zabawy do kształcenia na odległość w dniach 25.05-29.05.2020 pobierz plik PDF