Zajęcia dodatkowe

Język angielski – odbywa się w naszym przedszkolu w czwartek dla grupy: „Myszek”, „Żabek”, „Tygrysków” i „Kaczuszek” oraz w piątek dla grupy popołudniowej „Niedźwiadków”.

Kilka słów o nauce języka angielskiego: „W nauczaniu języka angielskiego ważna jest motywacja i chęć do nauki, dlatego należy pozwolić uczniom przejść okres nauki języka obcego "silent period", gdy uczeń przysłuchuje się poznanym wyrażeniom, zaczyna je rozumieć, osłuchuje się z językiem i zaczyna go używać, gdy jest gotowy. Metody stosowane w nauczaniu języka angielskiego to metoda reagowania całym ciałem TPR w której dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych, uczą się piosenek z pokazywaniem, naśladują gesty i mimikę nauczyciela, uczą się poprzez ruch kolejną wykorzystywaną metodą jest metoda audiolingwalna ucząca dzieci poprawności gramatycznej wypowiedzi. Dominująca na zajęciach jest metoda naturalna, która zakłada, że sukces w nauce języków obcych możliwy jest tylko poprzez wyeliminowanie stresu związanego z popełnianiem błędów i barier językowych. Bazuje ona na nauczaniu zbliżonym do uczenia się języka ojczystego. Istotną rolę w tej metodzie odgrywają gesty i mimika ciała. Dziecko zaczyna chętnie naśladować gesty nauczyciela, słuchając i obserwując mimikę ciała, a kiedy jest gotowe do mówienia, samo zaczyna się komunikować. Sprawność rozumienia ze słuchu rozwijana jest jako pierwsza, dopiero drugą fazą jest komunikacja. W nauczaniu piosenek grup starszych wykorzystywane są również elementy metody dobrego startu , która wyrównuje szanse edukacyjne ,każdego dziecka i przygotowuje do nauki czytania i pisania w języku obcym. Ważną rolę na zajęciach z języka a nielskiego pełnią również, karty obrazkowe, rekwizyty i inne pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają zajęcia, ponieważ nauka języka w wieku przedszkolnym to nauka poprzez zabawę. Dzieci są nagradzane za każdy sukces poprzez słowną aprobatę nauczyciela oraz pieczątki lub naklejki.”